Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting
Hlavná stránka Národný beh

Národný beh

 

Národný beh gen. M. R. Štefánika sa na Košariskách uskutočňoval každoročne začiatkom mája od roku 1994 až do roku 2008. Z organizačných a finančných príčin sa toto podujatie prerušilo, ale je veľká snaha do budúcna o pokračovanie. Zúčastňujú sa ho viacerí významní slovenskí bežci, ale aj veľa rekreačných bežcov s blízkeho aj vzdialenejšieho okolia.

Beh je v podstate pre každého bez rozdielu veku. Súťažiaci sú podľa veku rozdelení do svojich kategórií a u detí sú im podľa toho prispôsobené dĺžky tratí. Detské kategórie sa odohrávajú na futbalovom ihrisku na Košariskách a ich dĺžka je od 300 – 1500 metrov.

Pri hlavnom behu sú bežci rozdelení do štyroch mužských a dvoch ženských kategórií. Na týchto bežcov čaká pekná, členitá 14 KM trať s prevýšením 350 metrov. Pred štartom behu si všetci zúčastnení uctia pamiatku M. R. Štefánika položením kvetov k jeho rodnému domu. Štart pretekov je od Múzea M. R. Štefánika pokračuje po asfaltovej ceste na Brezovú pod Bradlom a odtiaľ na Bradlo. Na Bradle sa beží symbolicky pod mohylou M. R .Štefánika a asi 1.KM po lesnej ceste. Zbytok trate sa beží po ceste na Košariská a cieľ je na miestnom futbalovom ihrisku.